توزین در حرکت WIM

منظور از توزین در حال حرکت win چیست؟

دستگاه توزین در حال حرکت wim، یکی از سیستم های هوشمند برای وزن کردن محصولات در حال حرکت است که در شرکت توزین تراز آریا عرضه می شود. این دستگاه در جاده ها استفاده می شود. یکی از علل استفاده از دستگاه توزین در حال حرکت Wim، جلوگیری از خطرات جاده ای می باشد. زیرا وسایل نقلیه سنگین که دارای وزن بالا و غیرمجاز هستند، ممکن است در بین جاده دچار حادثه شوند و در نتیجه بار آنها در جاده تخلیه شود. برای جلوگیری از این امر و کاهش خطرات ناشی از حوادث جاده ای و همچنین کاهش هزینه های تخریب بدنه جاده ها بر اثر عبور بارهای غیرمجاز، وجود دستگاه توزین در حال حرکت wim ضرورت پیدا می کند.

کاربرد دستگاه توزین در حال حرکت wim

در سال های اخیر برای مدیریت راه ها، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها تلاش زیادی کرده است تا در جاده ها از دستگاه توزین در حال حرکت wim استفاده شود. یکی از نمونه های آن در جاده هرازـ مازندران است تا از میان اضافه بار وسایل نقلیه سنگین کاسته شود. شرکت توزین تراز آریا نیز تلاش زیادی کرده است تا با عرضه این سیستم، بدون اینکه به توقف آنها نیاز باشد به کنترل وسایل نقلیه سنگین در جاده ها کمک کند.
دستگاه توزین در حال حرکت wim می تواند به راحتی اطلاعات ترافیکی را در اختیار پلیس راه قرار می دهد. هدف از این دستگاه مدیریت، جمع آوری و تحلیل اطلاعات ترافیکی و کاهش هزینه های تخریب بدنه جاده ها بر اثر عبور بارهای غیرمجاز می باشد. همچنین این دستگاه می تواند به تسریع مراحل اعمال قانون و افزایش ضریب ایمنی عبور وسایل نقلیه سنگین کمک کند. به طوری که به دلیل کاهش نیاز به پرسنل و کارکنان می تواند در تمامی ساعات شبانه روز عمل کند.
به طور کلی می¬توان کاربردهای دستگاه توزین در حال حرکت wim را در موارد زیر خلاصه کرد:
1- این دستگاه به منظور مطالعات و بهینه سازی طراحی روسازی و ارائه برنامه ریزی تعمیر و نگهداری راه ها کاربرد دارد.
2- دستگاه توزین در حال حرکت wim می تواند روسازی هر خط را به طور مجزا طراحی کند.
3- طراحی و تعمیر و نگهداری پل ها یکی دیگر از موارد استفاده از این دستگاه می باشد.
4- دستگاه توزین در حال حرکت wim می تواند به حذف و یا کاهش ترافیک ناشی از توزین وسایل نقلیه با استفاده از باسکول کمک کند.

مزایای استفاده از دستگاه توزین در حال حرکتwim

1- از آنجا که این دستگاه بدون توقف وسایل نقلیه سنگین، آنها را کنترل می کند، سرعت عمل کار بیشتر و از اتلاف وقت جلوگیری می شود.
2-  صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی از دیگر مزایای دستگاه توزین در حال حرکت wim می باشد.
3- در این سیستم از سنسورهایی استفاده شده است که می تواند به راحتی وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را شناسایی کند و سپس شماره خودروی آنها را به پلیس راه اطلاع دهد.
4- دستگاه توزین در حال حرکت wim می تواند وسایل نقلیه ای که در سرعت تخلف می کنند و یا فاقد بارنامه و مجوز حمل بار هستند را شناسایی کند.

امکانات دستگاه توزین در حال حرکت wim

دستگاه توزین در حال حرکت wim شرکت توزین تراز آریا دارای امکانات زیر می باشد:
1- این دستگاه وزن کل و وزن توزیع شده روی هر یک از محورهای وسایل نقلیه عبوری را به طور دقیق محاسبه می شود.
2- دستگاه توزین در حال حرکت wim دارای کلاس و نوع وسیله نقلیه عبوری(Classification) می باشد.
3- این دستگاه قابلیت امکان تشخیص پلاک خودروهای متخلف را دارد که با استفاده از سامانه OCR (تشخیص متن در تصویر) می باشد.

جمع آوري طيف گسترده اي از اطلاعات ترافيك به صورت آنلاین به ما ديد تقريبا جامعي از جريان ترافيك مي دهد. اين مسئله مي تواند كمك كند كه پل ها و جاده هاي مدرنی طراحي شده و از جاده هاي فعلي نیز به خوبي مراقبت و نگه داري شود. علاوه بر اين مانیتورینگ جاده ها باعث افزايش امنيت ترافيك و بهبود حركت جريان ترافيك مي شود. ابزار  توزین در حرکت (Weigh in Motion) مي تواند يك نظارت انعطاف پذير از ترافيك را ارائه دهد كه قابل اتكا، دقيق و بدون نياز به نگه داري است.

فوايد توزین در حرکت :

• جمع آوري اطلاعات دقيق و قابل اعتماد از حجم دقيق ترافيك توسط دستگاه توزین در حرکت

• فراهم كردن داده هاي جامع براي يك برنامه ريزي كاربردي دقيق در سیستم مرکزی توزین در حرکت

• فراهم آوري داده هاي واقع بينانه براي يك طراحي بهبود يافته درجاده ها و پل ها

• تشخيص وسايل نقليه بيش از حد مجاز سنگين براي محافظت از جاده ها و پل ها

• جمع آوري داده هاي ترافيكي براي پيش بيني هاي توسعه ترافيكي

سنسورهاي دستگاه توزین در حرکت WIM مي تواند در تمام انواع سطوح جاده اي مثل آسفالت سخت، آسفالت معمولي و سیمانی نصب شود. نصب دستگاه توزین در حرکت سريع است آنها به هيچ تمهيدات پیچیده ای براي نگهداري در مورد سطح جاده ها و یا تعمير و بازبيني های کوتاه مدت نیاز ندارند. روكش بيروني سنسورها ی دستگاه توزین در حرکت WIM مي تواند طوری تنظيم شود كه بر روي سطح جاده قرار بگيرد. با تكيه بر ثبات بسيار بالاي اندازه گيري و مقاومت سنسورها، نيازي به كاليبراسيون به طور مداوم وجود ندارد. لذا شما مي توانيد به طور كامل بر روي كيفيت اطلاعات سنسورهاي یک سیستم توزین در حرکت WIM اعتماد كنيد. سنسورهای پیشنهادی شرکت توزین تراز آریا با تحت پوشش قراردادن رنج سرعت 0 تا 250 کیلومتر بر ساعت وسيله نقليه، تحت تأثير شرايط آب و هوايي مثل تغيیر گسترده دما يا رطوبت يا باران يا نور آفتاب قرار نمي گيرد. لذا این سنسورها در تركيب با ديتالاگر مي تواند نتايج بسيار دقيق و مورد اعتمادي را در طي گذشت ساليان متمادی به شما تحويل دهد. گروه گروه صنعتی آریا هم‌اکنون و پس از گذشت نزدیک به دو دهه فعالیت پر افتخار در این عرصه، پروژه‌های کنترل هوشمند WIM، FWD و HAWD را نیز برعهده گرفته و از تحقیقات تا اجرا و پشتیبانی آن را به صورت کاملاً یکپارچه و بومی‌سازی شده و منفرداً انجام می‌دهد.

 

مشخصات توزین در حال حرکت WIM

توزین در حرکت WIM

E-WIM 402 N E-WIM 401 N Model
2 1 Number of lanes
4 2 Number of piezo-electric sensors
4 2 Number of Inductive loops
±10% ±10% Gross weight accuracy
±1% ±1% Speed accuracy
±3% ±3% Axle distance accuracy
-25°C to +50°C -25°C to +50°C Electronics operating temperature range
-40°C to +70°C -40°C to +70°C Sensors operating temperature range
50t per axle 50t per axle Max capacity of sensors
0 to 98% 0 to 98% Relative humidity
red+yellow alerts) 2 red+yellow alerts) 2 Predefined Relay outputs
4 N/O 4 N/O Auxiliary Relay contacts
    Electrical Specifications
85 to 264 V AC 85 to 264 V AC AC Input
30W Max 30W Max AC Power consumption
20W Max 20W Max Battery/Solar power consumption
    Physical Specification
5.3 kg 5.1 kg Weight
482 x 132 x 190 482 x132 x 190 Dimensions (mm)