چک ویر چیست؟

شرکت توزین تراز آریا دارای انواع تجهیزات و دستگاه های توزین می باشد که هر یک کاربرد خاصی دارند. یکی از این دستگاه ها، چک ویر است که به صورت کاملا خودکار می تواند محصولات بسته بندی شده را اندازه گیری کند. این دستگاه می تواند توزین صحیح که با بازه صحیح تعریف شده است را در چک ویر مشخص کند. دستگاه چک ویر شرکت توزین تراز آریا، دارای ریجکتور می باشد که این قطعه محصولاتی را که وزن غیر استاندارد دارند از خط تولید خارج می کند تا پس از پر شدن، مجدد برای توزین آماده شوند.

دستگاه چک ویر

در دستگاه چک ویر، می توان به راحتی 500 محصول مختلف را توزین و محاسبات مربوط به آن را ذخیره کرد. این سیستم توزین به دلیل توزین دقیق، برای اطمینان از صحت وزن کالاهای تولید شده در کارخانه ها، گزینه مناسبی می باشد. استفاده از دستگاه توزین چک ویر برای توزین کارتن محصولات در انتهای خط بسته بندی و در مقطع ورود به انبار، به منظور اطلاع از توزین اشتباه می باشد. اگر اپراتور زمان کار با دستگاه چک ویر دچار اشتباه شود، دستگاه براحتی می تواند تعداد کارتن های موجود را نشان دهد و اگر تعداد این کارتن ها کمتر یا بیشتر باشد، دستگاه نشان می دهد که وزن کارتن صحیح نیست. در این صورت رجکتوری که در انتهای دستگاه نصب شده است، براحتی می تواند کارتن با وزن غیراستاندارد را نشان دهد. نحوه عملکرد دستگاه توزین چک ویر دستگاه توزین چک ویر شرکت توزین تراز آریا می تواند همچون سورتر وزنی محصولات عمل کند. به این معنا که محصولات در حال حرکت را نیز به طور دقیق توزین می کند. این دستگاه در انتهای خط تولید می تواند در ایستگاه های مختلف، محصولاتی با وزن های تعریف شده را از یکدیگر متمایز کند. در نتیجه دستگاه چک ویر باید در محل مشخصی از خط تولید یا نوار نقاله نصب شود تا محصولات را در امتداد سورتر تخلیه کند. دستگاه چک ویر سه نوار نقاله متوالی دارد. نوار نقاله اول infeed نام دارد که محصولات را از هم جدا و برای نوار نقاله دوم ارسال می کند. نوار نقاله دوم وزن محصولات را مشخص می کند و در واقع ترازوی دستگاه چک ویر است. نوار نقاله سوم که در انتهای دستگاه قرار دارد و outfeed نام دارد، دارای تجهیزاتی است که اگر توزین محصولات به درستی انجام نشده باشد، آنها را براحتی از خط تولید خارج می کند. کاربرد دستگاه چک ویر دستگاه چک ویر برای تمامی کارخانه ها و صنایع کاربرد دارد. از جمله می توان به صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع شوینده و شیمیایی، صنایع غذایی و نوشیدنی، صنایع داروسازی، قطعه سازی، پتروشیمی و ... اشاره کرد. پس همانطور که گفته شد دستگاه چک ویر به معنای ترازوی در حال حرکت است. این دستگاه محصولاتی را که در حال حرکت هستند را به خوبی وزن می کند. دستگاه چک ویر از ترکیب چندین دستگاه دیگر ساخته شده است. به طوری که در ساخت آن از انواع چاپگرها و یا سیستم های جداساز استفاده می شود.

دستگاه چک ویر

ویژگی های دستگاه چک ویر

این مدل از باسکول متحرک دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می تواند مناسب برای نیاز شما باشد. توزین تراز آریا این مدل از باسکول را به شما با قیمت مناسب توصیه می کند.

  •   در این دستگاه می توان تلرانس را برای تعیین قطعات خارج از محدوده وزنی مشخص کرد.
  •   این دستگاه دارای سیستم فاصله انداز می باشد.
  •   دستگاه چک ویردارای سیستم جداساز است که این سیستم برای قطعات سبک تر و سنگین تر از حد مجاز استفاده می شود.
  •  این دستگاه امکان خروجی RS485 – RS232 برای ارسال دیتا به کامپپوتر را دارد.
  •   در دستگاه توزین چک ویر چراغ آلارم برای قطعات خارج از محدوده وزنی تعبیه شده است.
  •  چک ویر دارای تابلو فرمان و کلیدهای فرمان می باشد

تکنولوژی چک ویر چیست ؟ توزین در حال حرکت چگونه انجام می گیرد ؟ ترازوی در حال حرکت چگونه عمل می کند ؟ در مقاله پیش رو، سعی شده است نحوه ی عملکرد این دستگاه به تفسیر توضیح داده شود. چک ویر نوعی ترازو است که به صورت خودکار وزن محصولات بسته بندی شده را اندازه گیری می کند. سپس مشخص می کند این وزن در بازه صحیح تعریف شده در چک ویر وجود دارد یا خیر. وجود رجکتور در انتهای این دستگاه می تواند محصول با وزن نا مطلوب را از خط تولید خارج کند.

در کنترلر چک ویر می توان بازه ی وزنی ۲۰۰ محصول مختلف را ذخیره نمود. این دستگاه ها با توجه به ابعاد و وزن محصول، می توانند وزن تا ۵۰۰ محصول در دقیقه را اندازه گیری کرده و محصولات نا مطلوب را از خط تولید خارج کنند. امروزه در کارخانجات تولیدی بسیاری از این دستگاه ها برای اطمینان از صحت وزن کالاهای تولیدی استفاده می گردد. یک روش معمول در به کار گیری چک ویر، توزین کارتن مادر محصولات در انتهای خط بسته بندی و در مقطع ورود به انبار می باشد. در صورت خطای اپراتور یا کارتن پکر،این دستگاه مشخص می نماید چه تعداد محصول در کارتن موجود است و در صورت کمتر یا بیشتر بودن تعداد، چک ویر نشان می دهد که وزن کارتن صحیح نمی باشد و در صورت وجود رجکتور در انتهای دستگاه چک ویر، کارتن به صورت خودکار از خط خارج می گردد. این دستگاه می تواند به عنوان سورتر وزنی محصولات نیز عمل کند. به این صورت که وزن محصول در حال حرکت را اندزه گیری نموده و در انتهای خط چک ویر، ایستگاه های مختلف، محصولاتی با وزن های تعریف شده را جدا نموده و در محل مشخصی از خط تولید یا نوار نقاله نصب شده در امتداد سورتر تخلیه می کنند. چک ویر به طور معمول دارای ۳ نوار نقاله متوالی می باشد. نوار نقاله اول (infeed) محصولات را از هم جدا کرده و به نوار نقاله دوم انتقال می دهد. این نوار نقاله محصولات را وزن می نماید و عملکردی مشابه ترازو دارد. بر روی نوار نقاله انتهایی (outfeed) تجهیزاتی (rejector) نصب شده است که می تواند محصولاتی که وزن آنها صحیح نمی باشند را از خط خارج نماید.

این سیستم برای کنترل وزن مواد در حین حرکت به کار می رود . ترکیب دستگاه مذکور با انواع چاپگر ها و یا سیستم های جدا ساز کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارا می باشد.
- قابلیت تعریف تلرانس جهت تعیین قطعات خارج از محدوده وزنی
- دارای سیستم فاصله انداز - دارای سیستم جداساز برای قطعات سبک تر و سنگین تر از حد مجاز
- قابلیت خروجی RS485 – RS232 جهت ارسال دیتا به کامپپوتر - دارای چراغ آلارم جهت قطعات خارج از محدوده وزنی
- قابلیت برنامه ریزی برای 99 کالای مختلف
- دارای تابلو فرمان و کلید های فرمان : سرعت حراکثر :150 قطعه در دقیقه
- توان مصرفی : 300w
- ولتاژ کارکزد : تک فاز


مشخصات فنی دستگاه چک ویر

 
 

چک ویر 600

چک ویر 1200

چک ویر 3000

چک ویر 6000

ظرفیت 600گرم 1200گرم 3000گرم 6000گرم
تعداد در دقیقه 250Pcs/Min 180Pcs/Min 150Pcs/Min 120Pcs/Min
دقت  0.1g± 0.2g± 0.5g± 1.0g±
جنس سازه استنلس استیل/استنلس کربن استنلس استیل/استنلس کربن استنلس استیل/استنلس کربن استنلس استیل/استنلس کربن
ارتفاع از زمین(Cm) 90-110 90-110 90-110  90-110 
صفحه نمایش 7 اینچ تمام رنگی لمسی 7 اینچ تمام رنگی لمسی 7 اینچ تمام رنگی لمسی 7 اینچ تمام رنگی لمسی
توان 400وات 400وات 400وات 400وات
برق ورودی 210-240v AC 50/60 HZ 210-240v AC 50/60 HZ 210-240v AC 50/60 HZ 210-240v AC 50/60 HZ
وزن دستگاه 150 کیلوگرم 150 کیلوگرم 150 کیلوگرم 150 کیلوگرم

 

بورشور چک ویر شرکت توزین تراز آریا

بورشور چک ویر